Црвена звезда фансајт

vesti2

Звезда боља од Јагодине

Црвена звезда је данас након сјајне игре савладала екипу Јагодине у истоименом граду са 4:1 (2:1). Било је ово историјско гостовање, пошто је наш тим први пут гостовао у Јагодину на првенственом мечу.

У сјајном амбијенту, пред око 10.000 гледалаца, виђен је веома леп меч са чак 5 погодака. Први гол постигао је Павле Нинков у 8. минуту меча. Он је шутирао са око 20 метара и постигао сјајан погодак за вођство црвено белих.

Међутим славље је трајало веома кратко. Само минут касније домаћи су изједначили након грешке у нашој одбрани.

У 16. минуту Короман је промашио пенал, који је претходно направљен над Ненадом Милијашем.

Затим је пала концентрација у Звездиној игри, међутим да Звезда оде са вођством на полувреме, побринуо се Ибрахим Соме, које је постигао свој други гол у Јелен Суперлиги.

У другом полувремену виђена је офанзивна игра Звезде, међутим голова није било до 79. минуте, када је Лазетић након сјајне асистенције Бурзановића погодио мрежу домаћина. Тада је већ било јасно да ће се црвено бели вратити кући са сва три бода.

Међутим четири минута касније, Огњен Короман је се искупио за промашен пенал, и након његовог центар шута, лопта се срећно одбила у гол. Голман Пустињаковић је поново био немоћан.

Следећи меч, задњи у овој години, Звезда ће одиграти против Хајдука из Куле у среду. Звезда ће сигурно имати додатни мотив на овом мечу, пошто је главни финансијер Хајдука, Никола Џомба пре неколико месеци изјавио да Звезда "није неки клуб". У среду ћемо сигурно доказати супротно.

Лазетић и Клео за победу против Чукаричког

Након што је Црвена звезда прошле седмице у Ивањици освојила само бод, овај пут је дошла до сва три. Побеђен је Чукарички са 2:0.

Голове су постигли Лазетић у 22. и Клео у 32. минуту. Сада Лазетић и Клео имају по два гола у Јелен Суперлиги Србије.

Звезда је била боља током читавог меча, и могла је да постигне још неколико голова, пре свега прилике су имали Субашић, Клео и Милијаш. Голман гостију Исаиловић је веома добро бранио. Наш голман Стаменковић имао је мало посла, али кад је било опасно, он је свој посао одрадио безпрекорно.

Следеће седмице Звезда гостује у Јагодину.

Само бод из Ивањице

Црвена звезда ипак није успела да упише и четврту победу заредом у првенству. Овај пут 2 бода Звезди је откинуо Јавор Хабитфарм. Резултат је био 1:1.

Звезда је кренула доста лоше у првом полувремену, никако није успела да повеже игру. Казна је стигла у 21. минуту, када је Симић после центар шута Вулићевића надскочио Марјана Марковића и послао лопту у Звездину мрежу.

Затим је Звезда преузела иницијативу, нападала, међутим није ништа успела да уради до полувремена.

У другом полувремену је Звезда и даље нападала, и то им се коначно исплатило у 58. минуту меча. Томовић је сјајно кренуо напред, изборио себи позицију за шут и упутио ударац према голу. Голман Супић није успео да ухвати лопту, него ју је одбио напред, где се нашао Клео, и послао је у мрежу домаћина.

Ово је био први гол Клеа у првенству Србије. Он је већ постигао два гола у Лав Купу. До краја је владала равноправна игра, уз неколико шанси на обе стране, међутим голова није било.

Звезда је играла без Коромана и Бурзановића, који су били повређени.

Сада Звезда има три бода мање од другопласиране Војводине, и чак 11 мање од Партизана. То значи да је титула све даље и даље. Остало је још три утакмице до зимске паузе, после које ће Звезда надамо се заиграти боље.

Звезда је играла у саставу:

Стаменковић, Марковић, Гај, Петковић, Мијаиловић, Томовић, Лазетић, Милијаш, Блажић, Тричковски, Клео

У игру су ушли Субашић, Соме и Нинков

Сутра у Ивањици

Црвено бели ће сутра од 13 часова покушати да се освети Јавору за пораз из трећег кола Јелен Суперлиге, који је Јавор 31. августа ове године нанео Звезди.

Тада је било 2:0 за Јавор на Маракани, а Звезда је била у великој резултатској кризи. Међутим, сада су се ствари промениле. Звезда је изашла из кризе, и игра много боље него на почетку првенства.

Међутим шеф стручног штаба црвено белих, Чедомир Јаневски изјавио је, како очекује још један тврд меч.

„Остале су нам још четири важне утакмице до краја првог дела шампионата. Први меч је сутра против Јавора, који је веома добра и квалитетна екипа, која ове сезоне тешко губи бодове на свом терену. Исто тако, свој квалитет су показали у првом делу шампионата, када су нас победили на нашем терену и исто тако узели бод Партизану у Београду, чиме су показали да нису освајали бодове само против слабијих екипа, већ и против два тима који су кандидати за титулу.

Клео, који је у задње време био стандардан у постави Црвене звезде, изјавио је да је добро упознат са тимом из Ивањице.

„Сутра нас сигурно не очекује лака утакмица, што због противника, то и због њиховог домаћег терена и амбијента. Тим Јавора је гостовао овде на Маракани и победио нас је, што довољно говори о томе колико озбиљно требамо да их схватимо.
Знамо да смо фаворити пред овај дуел, али то морамо да докажемо на терену. Оно што је сигурно, идемо само на победу.“

Статистички гледано, Звезда се до сада није провела баш најбоље против Јавора.
У досадашњих 6 сусрета, црвено бели су уписали три победе, као и исти број пораза.

Међутим, уколико црвено бели ове године желе да врате титулу на Маракану, онда је јасно да ће се из Ивањице морати вратити са три бода.

Србија декласирала Бугарску - 6:1 (4:1)

Србија је након још једне сјајне игре и победе доказала одличну форму, у којој се налазе у последњих неколико утакмица. Након победа против Литваније (3:0), и Аустрије (3:1), овог пута пала је и Буграска. Крајњи резултат је био чак 6:1.

Мало ко памти када је Србија задњи пут дала оволико голова. Иако је утакмица била пријатељског карактера, сви играчи који су добили шансу су играли веома добро, и показали да Србија има добре играче, који ће у наредном времену сигурно бити носиоци игре наше репрезентације.

Међу њима је сигурно и Звездин капитен Ненад Милијаш, који је постигао и прелеп гол за вођство од 5:1 у 57. минуту меча.

Голове су још постигли Јовановић и Милошевић по два, и Лазовић један.
Једини гол за Бугарску постигао је бивши играч Црвене звезде Благој Георгијев.

Ово је иначе била и опроштајна утакмица за Саву Милошевића, који је тиме одиграо 102. меч и постигао 37 голова у репрезентативној каријери.

Победа и против Баната

Црвена звезда забележила је и трећу победу у претходних 7 дана. Овог пута на Маракани пао је и Банат, који је савладан са 2:1.

Домаћини су били бољи готово током читавог меча, и да су искористили више шанси резултат је могао да буде и већи.

У 12. минуту меча Лазетић је одиграо дупли пас са Клеом, ушао у казнени простор, прошао још једног играча и онда левом ногом шутирао јако по земљи, а лопта је прошла испод руку Богуновића и завршила у мрежи. Ово је био први гол за Лазетића по повратку Звезди.

Само два минута касније изједначили су гости након слободног ударца. Милан Срећо је сјајно извео слободан ударац, и послао лопту у неодбрањиви део мреже Стаменковића.

Црвено бели су потом имали неколико шанси, међутим нису успели да исте искористе.

Међутим у 41. минуту голман Богуновић опет је морао да вади лопту из мреже. Томовић је узео лопту на око 40 метара од гола, и кренуо напред, сјајно издриблао неколико играча Баната, и са око 15ак метара шутирао сјајно у противнички гол. Ово је иначе био и првенац за Ненада Томовића.

До краја меча, било је још неколико прилика на обе стране, међутим промене резултата није било.

Добривоје Танасијевић нови председник ФК Црвене звезде

Скупштина ФК Црвена звезда напокон је изабрала новог председника. То ће бити досадашњи вршилац дужности Добривоје Танасијевић (Ден Тана).

Танасијевић је био једини кандитат за место председника, након што је одбијена кандидатура Зорана Бингулца.

Од 60 присутних чланова скупштине, 45 гласало је за, 9 против, а 6 њих је било уздржано.

Ден Тана ће на месту председника клуба наследити Топлицу Спасојевића.

Звезда у 1/4-финала Лав Купа

Црвена звезда је против ЧСК-а теже него очекивано дошла до победе у 1/8 финала Лав Купа. Крајњи резултат био је: ЧСК Челарево - Црвена звезда 0:2.

Након бројних напада и покушаја наших играча да дођу до гола, лопта није хтела да уђе у мрежу. Своје шансе су имали Короман, Милијаш, Тричковски и Марковић, међутим ниједан није био успешан.

Резултат на полувремену остао је 0:0.

У другом полувремену иста прича, Звезда је нападала стварала шансе и у 62. минуту меча у шеснаестерцу домаћина оборен је Клео.
Милијаш је још једном био сигуран извођач најстрожије казне.

У 69. минуту Мијаиловић је упутио одличан центар шут ка Клеу, који је закуцао лопту у мрежу противника. Био је то други гол Клеа у дресу Црвене звезде.

До краја утакмице, Звезда је имала још две повољне прилике, међутим ниједну нису искористили.

Црвено бели играли су у саставу:

Стаменковић, Марковић, Мијаиловић, Томовић, Петковић, Николић, Лазетић, Короман, Милијаш, Клео, Тричковски

Играли су још: Субашић, Богдановић и Бурзановић

Следећи меч Звезда игра против Баната у оквиру 13. кола Јелен Суперлиге.

Сутра против ЧСК-а

Црвена звезда сутра игра утакмицу осмине финала Лав Купа. Меч је на програму од 13
часова.

Утакмица се игра у Челареву, и очекује се прави фудбалски спектакл, зато што једна екипа као Звезда гостује у ово мало место.

Шеф стручног штаба Јаневски очекује тешку утакмицу, и напоменуо је да је ово можда и најтежа утакмица до краја децембра.

"Наше амбиције у купу су познате. Желимо да освојимо овај трофеј, тако да морамо да победимо у свакој следећој утакмици. Знам да је екипа ЧСК-а избацила у првом колу Чукарички, тако да нас сигурно не очекује лак посао на њиховом терену.

Ово је можда и најважнија утакмица до краја децембра, с обзиром да нас у случају победе, наредна утакмица у купу очекује тек у марту, тако да до тада можемо да се окренемо само борбама у првенству."

Списак играча за сутрашњи меч:

Голмани:
12. Саша Радивојевић, 22. Саша Стаменковић

Одбрана:
6. Дејан Јаковић, 14. Ненад Томовић, 20. Марјан Марковић, 24. Павле Нинков, 42. Никола Мијаиловић, 55. Никола Петковић

Средина: 2. Никола Лазетић, 7. Ненад Милијаш, 8. Огњен Короман, 10. Игор Бурзановић,
30. Немања Николић, 32. Владимир Богдановић

Напад: 11. Иван Тричковски, 17. Клео, 19. Бранимир Субашић, 23. Славко Перовић

Сјајна игра и победа против Војводине

Црвена звезда је у најбољој игри ове сезоне победила Војводину на Маракани са 3:1, и тако јој се осветила за пораз из задњег сусрета.

Пред око 5000 гледалаца Звезда је била препознатива по доброј пас игри. Стартери Тричковски и Клео показали су да чине сјајан тандем у нападу, и сигурно је да можемо очекивати да ће шеф стручног штаба Чедомир Јаневски у будућности форсирати овај таднем.

Мотивисано су играчи Црвене звезде ушли у овај меч, и то им се исплатило у 14. минуту када је Короман након доброг дубинског паса примио лопту, заобишао голмана Бркића и послао лопту у мрежу за 1:0.

Дванаест минута касније, Короман је упутио сјајну лопту у шеснаестерац Војводине, где ју је Клео главом проследио према слободном Тричковском, а он ју је са 7 метара неодбрањиво послао у гол Бркића.

То је био и резултат првог полувремена.

Звезда је затим имала поново неколико шанси, али ни једну није успела да искористи. Затим је стигла и казна. Након кратко изведеног корнера Попвић је упутио центар шут у шеснаестерац црвено белих, лопту је сачекао Алексић, и погодио гол немоћног Стаменковића.

Међутим само три минута послије Звезда је поставила коначан резултат утакмице. Изведена је брза контра, Короман је упутио лопту у шеснаестерац према Тричковском, овај је сјајно вратио према Милијашу, који је сјајним ударцем по земљи погодио мрежу Војводине и поставио коначан резулат утакмице - 3:1

Црвена звезда играла је у саставу:

Стаменковић, Марковић, Томовић, Петковић, Мијаиловић, Лазетић (70' Блажић), Николић, Милијаш, Короман (76' Бурзановић), Тричковски (90' Соме), Клео

Тричко и Соме спасили Звезду

Дуго су црвено бели морали да страхују, међутим улазци Ивана Тричковског и Ибрахима Сомеа у игру показали су се као пун погодак.

У 88. минуту меча, Никола Петковић је послао сјајну лопту према Клеу, овај је веома лепо проследио према Тричковском, који је се ослободио свог чувара и са око 15ак метара гађао ближи угао и погодио.
5 минута касније, Звезда је имала нову шансу. Лопта се нашла код Мијаиловића, који је упутио снажан ударац ка голу Кахримана, међутим лопта је погодила једног од одбранбеног играча Рада и отишла високо у вис. Након непажње одбране Рада, Соме се сјајно снашао и са око 5-6 метара са "маказицама" постигао свој првенац у дресу Црвене звезде. Овакви голови се код нас сигурно не виђају сваки дан.

Црвена зведа је у првом полувремену имала иницијативу, и може се напоменути да је Бурзановић имао 2-3 сјајне прилике да постигне гол, међутим увек је био непрецизан.
У другом полувремену иста прича, и вреди напоменути да је Рад имао неколико контри, и добрих шанси да угрози гол Стаменковића, међутим он је остао чист.

На крају, Црвена звезда - Рад 2:0. Овим резултатом смо се попели на 4. место Јелен Суперлиге, и тренутно заостајемо 9 бодова за првопласираним Партизаном.

Сутра против Рада

Црвена звезда сутра од 16,30 часова игра меч 11. кола Јелен Суперлиге против Рада. Ово ће Звезди сигурно бити шанса да се искупи за пораз у 10. колу против Борца. У среду, Борац је у Чачку надиграо Звезду са 1:0.

Шеф стручног штаба Црвене звезде Чедомир Јаневски, изјавио је да ће утакмица са Радом бити тешка, зато што је Рад у задњем периоду стално побољшавао игру.

„Немамо пуно времена за посебне припреме за меч са Радом, јер нам околности и распоред утакмица то не дозвољава. Знамо да нас очекује тешка утакмица, са Радом који је у последњем колу победио Војводину и да се сада налазе у успону форме. Мислим да ће покушати и нас да изненаде, ослањајући се на то да смо ми можда потрешени поразом против Борца, у шта ја не верујем."

Црвена звезда сутра неће моћи да рачуна на повређене Коромана и Броновицког, док Гај још мора да ослужи казну од 4 утакмице, коју је зарадио у задњем вечитом дербију.

Очекивана постава: Стаменковић, Нинков, Томовић, Пекарић, Петковић, Милијаш, Николић, Лазетић, Блажић, Субашић, Перовић

Пораз у Чачку

Црвена звезда је након прилично лоше игре изгубила против Борца у Чачку са 1:0. Једини погодак постигао је млади Дарко Лазовић у 85. минуту меча.
Наши нису искористили неколико добрих шанси, тако да је Борац казнио наше промашаје и забележио прву победу у лиги.

Звезда се тако нако 10 одиграних кола са 14 бодова, 11 мање од водећег Партизана налази на 5. месту Јелен Суперлиге.