Црвена звезда фансајт

vest67

4.7.2009 | Извор: званични сајт

Реми са Ђорче Петров

Црвена звезда је ремизирала у другој припремној утакмици са македонском екипом Ђорђе Петров – 1:1. Утакмица је играна на терену “Швајцарија” на Златибору пред чак 3.000 навијача, наравно Црвене звезде.

Тим Владимира петровића је губио од 43. минута меча али на крају је стигло заслужено изједначење. Гол Перовића у последњем минуту меча ипак је задовољио правду с обзиром да је Црвена звезда током меча створила много више прилика од гостију из Македоније, екипа која је шампион ове земље и финалиста Купа.

Пижон Петровић је меч почео са Стаменковићем на голу, Врањешем и Туторићем на штоперима , левог бека играо је Игњатијевић, десног Нинков, два задња везна били су Блажић и Исах, лево крило Обрић, десно лазетић, док је иза Лекића играо Бурзановић.

Управо је тандем Бурзановић – Лекић уз стална убацивања Нинкова и Обрића створио неколико сјајних прилика за наш тим у првом делу меча. Најпре Лекић у 12. минуту на сјајан центаршут Нинкова шутира из прве левом ногом са 10 метара али Пустињаковић скида зицер.
У 25. минуту Блажић шутира са 25 метара али опет у голмана. Два минута касније сјајна прилика за Бурзановића, али он главом са два метра промашује гол, искоса са десне стране.
Кад се томе додају Лекићеви зицери главом и ногом јасно је да је наш тим имао много, много боље шансе од гостију али казна је стигла после кикса Стаменковића.
0:1, 43. минут, Ивановски. Звезда игра боље и није успела да искористи четири прилике за вођство, преко Бурзановића и посебно Лекића. После прве грешке Стаменковића, лопта није дошла до Исаха, Брњачерски је пресекао напад, проиграо Ивановског на десном крилу који је имао довољно простора за сигурну реализацију.

Треба истаћи Игора Бурзановића који показује да ће бити креатор игре нашег тима, али и Обрића који иако очигледно још уморан од напорног рада има потенцијал. Радује и све боља форма Павла Нинкова као и велика жеља Лекића односно искуство и квалитет Николе Лазетића.

У другом полувремену Владимир Петровић је мало измешао карте и шансу дао млађим играчима односно новајлијама.
На почетку полувремена извршена је трострука измена у нашем тиму. Павловић мења Стаменковића, Цветковић мења Нинкова а Лазовић Лазетића.
Десет минута касније Каду мења Бурзановића, а Богдановић Обрића на чије место у формацији прелази Блажић. У 63. минуту, Перовић мења Блажића, а Савио Исаха. Показало се да је улазак Перовића био сјајан потез јер млади репрезентативац ефектно постиже гол у последњем минуту.

1:1 - 90. минут - Лекић главом спушта лопту за Перовића који улази у шеснаестерац и са десет метара након што је примирио лопту "закуцава" је под пречку противничког гола, за коначан резултат утакмице - Црвена звезда- Ђорђе Петров 1:1

Црвена звезда следећи меч игра 8. јула у Ивањици против екипе Борца из Бањалуке на градском стадиону у 17,00 часова.

Стадион: "Швајцарија", Златибор.
Судија: Ђуровић, помоћници: Ђурић, Петровић (сви из Ужица).
Гледалаца: 3000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Стаменковић, Нинков, Туторић, Врањеш, Игњатијевић, Лазетић, Исах, Блажић, Обрић, Бурзановић и Лекић. У другом полувремену играли су још: Павловић, Богдановић, Каду, Савио, Цветковић, Лазовић и Перовић.

ЂОРЂЕ ПЕТРОВ: Пустињаковић, Илиевски, Милевски, Глигоровски, Амбурат, Митрев, Мојсов, Брњачерски, Карлињос и Ивановски.